Príbeh Kozieho mydla

Pridané: 28.02.2023
|
Prečítate za 2 min.
|
Moje Mydlo

...alebo nie koza ako KOZA

Poďme sa spolu pozrieť do jednej nádhernej dedinky po kopcom Vojšín. Tu žijú tieto ušaté kozy ako v rozprávke, na čerstvom vzduchu, s dostatkom výbornej pastvy, slobodne pobehujú po obrovskom pozemku spolu s ďalšími zvieratami.

 

Farmu vlastnia ľudia, čo sem prišli splynúť s prírodou, s rešpektom k Matke Zemi, bez potreby zbohatnúť a expandovať. Opravili si pôvodný kamenný dom, postavili jednoduché drevené príbytky pre zvieratá, hydina má oplotený výbeh, aby bola v bezpečí pred predátormi, čo žijú v okolitých lesoch.

 

Takáto filozofia je mi veľmi blízka. Nebrať si viac ako je potrebné, tvoriť z toho, čo nám príroda poskytuje, s vďakou a úctou.

Práve preto som veľmi šťastná, že som našla takýto nádherný zdroj kozieho mlieka pre moje mydlá. Záleží mi na tom, aby všetko, čo vkladám mojich produktov malo čo najlepšiu energiu.

 

koza

Keď vidím tieto šťastné tvory, ako utekajú k svojej majiteľke a túlia sa k nej ako deti, mám istotu, že táto úžasná energia sa vyplavuje aj do ich mlieka. Verím, že toto je to tá najdôležitejšia liečivá zložka mlieka.

 

 

Čo hovorí veda o kozom mlieku:

Kozie mlieko je cenným nápojom, ktorý okrem minerálnych solí vápnika, horčíka, sodíka, draslíka a fosforu, obsahuje soli stopových prvkov: medi, zinku, mangánu, titánu, chrómu a kobaltu, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovú. Obsahuje viac bielkovín ako kravské mlieko a je ľahšie stráviteľné, čo je spôsobené rozmermi a zložením tukových častíc, ktoré sa podobajú mlieku materskému.


Účinky kozieho mlieka sa spomínajú aj v súvislosti s onkologickými chorobami. Veda však doposiaľ jasne nepotvrdila, že by kozie mlieko rakovinu vyliečilo, ale nie je zanedbateľná skutočnosť, že koza nikdy neochorie na túto chorobu. Jej organizmus je schopný vyrobiť si účinné protilátky a rakovinu nedostali ani kozy, ktoré prežili výbuch atómovej bomby v Hirošime a Nagasaki.


Kozie mlieko má menej alergizujúcich látok a pozitívne pôsobí na nervovú sústavu. Kozí tuk priaznivo pôsobí pri kĺbových ochoreniach, zlepšuje imunitný systém a celkovú kondíciu. Významne reguluje vlhkosť kože.

 

Mydlá z kozieho mlieka sú veľmi jemné, vhodné pre citlivú, suchú, alergickú aj zrelú pokožku. Majú upokojujúci a hojivý účinok, zmierňujú prejavy ekzémov, psoriázy, akné a rôznych chorobných prejavov na pokožke. Regenerujú, zvláčňujú a vyživujú každý typ pleti, sú vhodné pre batoľatá aj pre starnúcu pokožku.

kozie mydlo 

Kozie mydlá, ktoré nájdete v mojom eshope sú vyrobené z čerstvého kozieho mlieka, ktoré tvorí 25%  podiel, čo je maximálne množstvo, aké je možné zapracovať do mydla. Výsledkom sú luxusné mydlá s overeným terapeutickým účinkom. Jemné kozie mydlo pre citlivú pokožku, Svieže kozie mydlo vhodné pre všetky typy pokožky a Čistiace kozie mydlo pre mastnejšiu pokožku.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Kontakt

Silvia Dostálová

Jedľové Kostoľany 323
95196 Jedľové Kostoľany

0911 133 636

chcem@mojemydlo.sk

Reklamačný poriadok

Copyright 2022 - 2024 © mojemydlo.sk